Kórházunk egy nagy múltú  kardiológiai szakkórház, mely 393 ágyon országos feladatokat lát el kardiológiai rehabilitáció tekintetében , megyei és regionális szintű feladatokat vállal fel 34 ágyas az aktív kardiológiai osztályunkon, emellett szakrendeléseink a környék betegeinek laboratóriumi- és képalkotó vizsgálataiban, belgyógyászati-, kardiológiai- és fizioterápiás ellátásában vesznek részt, melyeket háttér diagnosztikus szakrendelések segítenek.  Az intézmény szervezeti felépítését itt tekintheti meg. A diagnosztikus egységek központosítottan intézményünk fő épületében találhatók és egyaránt kiszolgálják az aktív osztály, rehabilitációs osztályok, valamint a szakrendelések igényeit.
Fekvőbeteg ellátásra érkező betegeinket a fő épületben, annak bejáratánál található Felvételi irodában fogadjuk, onnan kerülnek betegosztályokra.
Szakmai tevékenység hátterében gazdasági hivatalunk biztosítja a zavartalan betegellátás hátterét. Kórházunk több épületből áll, Fő épület, A és B épület.
Az intézetünkben gyógyulók komfort érzésének javítására számos szolgáltatást biztosítunk.
  • Management
  • Osztályok
  • Szakrendelések
  • Szívpatika
  • Kényelmi szolgáltatások

Érdekesség

Intervenciós kardiológiai tevékenységünk 1999-ben a koronarográfiával, majd 2003. augusztus  1-től a perkután koronária- intervenciókkal (PTCA, stentbeültetések) teljesedett ki.

A szívkatéteres laboratórium (hemodinamikai egység) és pacemaker műtő a Balatonfüredi Állami Szívkórház 34 ágyas aktív kardiológiai osztály szerves részeként működik.

A Balatonfüredi Állami Szívkórház fejlődése és törekvései a progresszivitást figyelembevevő struktúraépítéssel jól szolgálják azokat a célokat, amelyek a régióban az országos szinthez méltányosan egyenlő betegellátást (equity), a minőségi és magas színvonalú betegellátást (quality) és a rendelkezésre álló források legtöbb eredményt adó felhasználását (efficiency) eredményezik.

E törekvések szoros összhangban vannak azokkal az országos célkitűzésekkel, miszerint az egészségügyi ellátás területén cél az egyenlőtlenségek csökkentése, a várható élettartam növelése, az egészségben eltöltött életévek számának növelése, a fenntartható finanszírozás feltételeinek megteremtése, a tervezési, fejlesztési döntések decentralizálása és a minőségi betegellátás fejlesztése.